Inne realizacje co jeszcze wykonaliśmy

Wykonywaliśmy dla naszych Klientów nie tylko pełne projekty informatyczne, których etapy, przy jednoczesnym tworzeniu dokumentacji projektu, to:

 • analiza (analityka) wymagań,
 • analiza (analityka) systemowa,
 • projektowanie oprogramowania,
 • implementacja,
 • wdrażanie,
 • testowanie,
 • utrzymanie,

Realizowaliśmy kolejne etapy (analitykę, projektowanie oprogramowania, tworzenie dokumentacji projektu) jako autonomiczne zlecenia.

Oferowaliśmy Klientom:

 • analitykę wymagań - analizę wymagań i potrzeb biznesowych Klienta i ich przekładanie na dane w postaci logicznego modelu danych. Takie tworzenie konceptualnego projektu możliwe jest dzięki wnikliwej analizie i znajomości dziedziny biznesu jaką reprezentuje Klient. Stanowi to podstawę do realizacji projektu. Przypomina "wchodzenie w skórę" Zleceniodawcy, zrozumienie specyfiki prowadzonej przez niego działalności biznesowej i określenie celów i zadań, jakie powinien realizować tworzony projekt informatyczny. Analiza wymagań to bardzo ważny proces pozwalający na dostosowanie tworzonego systemu do potrzeb i wizji Klienta. Polega na określeniu priorytetów stawianych tworzonemu systemowi i określaniu, które elementy są dla niego kluczowe, a które drugorzędne.
 • analitykę systemową - gromadzenie i analizę wiedzy domenowej, potrzeb Klienta i specyfiki prowadzonej przez niego działalności celem wypracowania rozwiązań i narzędzi informatycznych najlepiej pasujących do projektu. Innymi słowy jest to przekładanie wymagań biznesowych na wymagania systemowe. Określają one bezpośrednio funkcjonalność systemu i dotyczą rezultatów oczekiwanych przez Klienta. Etap analizy systemowej pozwala na przewidywanie trybów pracy systemu, jego funkcji.


Te przedwdrożeniowe analizy przeprowadza się celem zminimalizowania ryzyka pomyłki czy przekroczenia terminu lub budżetu, a więc potencjalnych strat Klienta. Niewątpliwą korzyścią przeprowadzenia analizy wymagań i analizy systemowej jest stworzenie modelu biznesowego firmy czyli schematu jej funkcjonowania, co daje możliwość optymalizacji firmy Klienta, a tym samym może stać się impulsem do odkrywania możliwości dalszych dróg rozwoju. Stworzyliśmy wiele takich specyfikacji wymagań jako samodzielne zlecenia, choć - jak już zostało to wcześniej powiedziane - najczęściej bierzemy udział w całościowej realizacji projektów (tworzonego oprogramowania) uwzględniających także implementację, wdrożenie i utrzymanie.

Podobnie, dla naszych Klientów wykonywaliśmy również indywidualne zlecenia:

 • projektowanie oprogramowania czyli przekształcanie zgromadzonych i poddanych analizie wymagań do postaci programu komputerowego. W tej fazie ustala się architekturę tworzonego systemu i specyfikację potrzebnych narzędzi projektowania. Innymi słowy jest to szczegółowy opis struktury oprogramowania w tym danych, interfejsów i użytych algorytmów. Na etapie analizy określa się, co system ma robić, kto ma go używać i kiedy, natomiast na etapie projektowania oprogramowania ustala się, jak system ma te wymagania spełniać, czyli jak działać.
 • tworzenie dokumentacji projektu, która zawiera całościowy opis funkcjonalny proponowanych rozwiązań (czyli przyszłego oprogramowania). Dokumentacja obejmuje założenia i wytyczne określone dzięki analizie wymagań, informacje na temat przepływu i struktury danych i opisuje architekturę systemu. Zawiera koncepcję i zalecenia dla programistów.


Oferujemy analizę wymagań, systemową, projektowanie oprogramowania oraz tworzenie dokumentacji projektu jako samodzielne, autonomiczne zlecenia i oczywiście jako całościowe przedsięwzięcie informatyczne.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Realizacje


Zrealizowaliśmy ponad 500 stron www i projektów informatycznych. Zaprezentujemy kilka.

Nigdy się nie zawiodłam. Za każdym razem firma wywiązuje się i realizuje nawet niemożliwe zadania. Martina FovlorerovaThe Blow
Hejka, Tomasz widziałem się dziś z kumplem z Leszna, któremu cię poleciłem. Mega zadowolony. Dzięki. Tomasz G.ITC-Partners